AKCIA TÝŽDŇA    -20% SOSKIN-PARIS  GENTLE PEELING PRE SVIEŽU PLEŤ,   C20 BRIGHTNESS VITALITY SÉRUM ANTI AGE SÉRUM S VITAMÍNOM C,   SUPER MOISTURIZING CREAM HYDRATAČNÝ ANTI AGE KRÉM   DO 8.11        - 20 %  HYDROPEPTIDE RESTORE PRE OCHRANU, ANTI AGE A OBNOVU PLETI , VITAL EYES  ROLLER    (-15% PRE PROFESIONALOV Z VOC)      AKCIA  PRE PROFESIONÁLOV -15% MEZOTHERAPY MD:COMPLEX  DO 8.11        (Uplatníme na faktúre)           NOVÝ WEBINÁR COLLAGÉNBOOSTER A MEZOTHERAPY MD:COMPLEX
 Až donedávna si hojenie ďasien po chirurgických zákrokoch, liečbe a protetike trvalo dosť dlho a pacientom spôsobovalo veľa nepríjemností.
Je tu ešte jeden problém - prirodzená strata kostného tkaniva po extrakcii zubov, ktorá postupom času určila komplikácie pri inštalácii protéz: to často vyžaduje počiatočnú plastickú chirurgiu kostí - čo je nákladná a náročná operácia.
 
Vďaka vývoju regeneračného komplexu plazma Mea sú stomatológovia schopní vyriešiť všetky tieto problémy rýchlejšie aplikovaním malých injekčných cyklov injekcie pre pacientov (3-5 sedení).


Ako funguje autoplazma v stomatológii?
Autoplazma je produkt získaný z krvi pacienta odstredením v špeciálnom zariadení v malých dávkach. Upravená krv sa skladá z krvných doštičiek, bielkovín, vitamínov a hormónov - všetko, čo vyživuje ľudské telo a reguluje jeho činnosť. Schopnosť krvných doštičiek významne urýchliť hojenie poškodených tkanív sa uplatňuje nielen v kozmetológii, urológii a traumatológii. Pri štúdiu účinkov komplexu Mea Plasma na choré ďasná a ďasná poškodené zásahmi sa zistilo, že sa hojia rovnako rýchlo ako iné sliznice.
Vitamíny, proteíny a hormóny obsiahnuté vo výrobku tiež pôsobia na regeneráciu orálnych tkanív: poskytujú potrebnú výživu a správnu tvorbu epitelu.

Autoplazma sa injikuje v malých objemoch od 0,1 do 0,5 ml do medzizubného priestoru. Procedúry sú úplne bezbolestné, ale na žiadosť pacienta môže lekár vopred ošetriť tkanivo anestetikom.
 

Aký je výsledok použitia autoplazmy?
Obnovenie regenerácie tkanív kvalitatívne mení stav ďasien a iných slizníc v ústach. 

Výsledok
• Zastavenie krvácania a s tým zmiznutie zápachu z úst
• Zlepšenie štruktúry ďasien 
• Zosilnenie zubov, potlačenie paradentózy
• Významné zrýchlenie hojenia rán po odstránení zubov, slizníc, počas a po liečbe paradentózy,
po odstránení zubného kameňa
• Bezbolestné stravovanie pri citlivosti 

Okrem toho sa použitie autoplazmy v stomatológii sa stáva spoľahlivou prevenciou periodontálneho ochorenia, gingivitídy a periodontitídy.


Aplikácia
Autoplazma sa široko používa pri implantácii protéz.
Až donedávna mal postup implantátov okrem vysokých nákladov ďalšie nevýhody: riziko odmietnutia a veľmi dlhé obdobie hojenia, ktoré zostalo na mieste odstránených zubov. V niektorých prípadoch potrebovali pacienti pred inštaláciou implantátu aj osteoplastiku - zvýšenie chýbajúceho objemu kosti čeľuste.
Niekedy to trvalo tri až šesť mesiacov. Teraz, pri použití regeneračného komplexu Mea Plasma, produkt použitý na implantáciu trvá menej času, t. J. Nie viac ako jeden mesiac.
Riziko odmietnutia protéz sa tiež znižuje takmer na nulu v dôsledku prítomnosti „natívnych“ hormónov pacienta v produkte, rýchlej regenerácie tkanív a ich spoľahlivého posilnenia.

 

Doporučenie
Pacient by mal už deň pred zákrokom dodržiavať pitný režim, jesť veľa zeleniny, vyvarovať sa mastným jedlám a alkoholu. V deň objednania sa pacientovi odoberie do skúmavky malé množstvo krvi (16–20 ml), ktorá sa vloží na pár minút  (10 min.) do centrifúgy. V nej sa krv vplyvom odstredivej sily rozdelí na tri časti: červené, biele krvinky a plazmu, ktorá sa následne injekčne aplikuje na konkrétne miesto v ústach.

Liečba sa vykonáva približne v štyroch sedeniach raz týždenne, pričom jedno sedenie trvá menej ako pol hodinu. Výhodou terapie plazmou je, že sa jedná o telu vlastnú látku, pri ktorej nehrozí riziko alergickej či toxickej reakcie. Plazma obsahuje veľa vitamínov, minerálov, bielkovín a protizápalových látok. 

V ambulancii sa používa plazma pri implantácii ak nie je na zavedenie implantátu prítomné dostatočné množstvo kosti. Chýbajúca kosť sa doplní granulátom umelej kosti zmiešaným s pacientovou plazmou odobratou pred zákrokom. V niektorých prípadoch sa z plazmy vyrobí aj plazmová membrána, ktorou sa prekryje vzniknutý defekt v kosti. To stimuluje tvorbu kosti a urýchli hojenie po implantácii. 
 

Indikácie a kontraindikácie
Použitie komplexu sa odporúča pri liečbe, chirurgickej liečbe a ortodoncii pri chorobách a stavoch, ako sú:
• Parodontóza
• Parodontitída akéhokoľvek stupňa
• Gingivitída, aftózna stomatitída
• Alveolitída
• Odstránenie zubov
• Protetika s implantátmi, cermetami, odnímateľnými štruktúrami
 

Kontraindikácie pri používaní plazmy sú malé.
Nemožno ju odporučiť pacientom s malígnymi nádormi, trombocytopéniou akejkoľvek etiológie
a chorobami sprevádzanými horúčkou.