AKCIA TÝŽDŇA   - 20 %  CASHMERE CLEANSE, MAKEUP MELT, HYDRO LOCK SLEEP MASK, MOISTURE RESET OIL, SLEEP PRETTY MINIBAR, DEW DUO TRAVEL MINI  DO 1.11           - 20 %  HYDROPEPTIDE VITAL EYES OČNÝ ROLLER     AKCIA  PRE PROFESIONÁLOV -15% MEZOTHERAPY MD:COMPLEX  DO 1.11        (Uplatníme na faktúre)           
 


Nové a chronické traumy znepokojujú športovcov na dlhú dobu: nielen to, že ľudia musia znášať silné bolesti, ale tiež sa vzdávajú výcviku, účasti na prestížnych súťažiach a majstrovstvách, na ktoré sa už roky pripravujú.
Liečba často trvá mnoho mesiacov a ani vtedy nie vždy skončí s dobrými výsledkami: niekedy sa lekársky zákaz športovania stáva smutným ukončením kariéry, ktorá bola v minulosti sľubná.
Liečba športovcov je náročná nielen z dôvodu traumy, ale aj z dôvodu špecifických požiadaviek na výsledky liečby
Všetky tieto dôvody determinovali vývojárov regeneračného komplexu MeaPlasma k hľadaniu možností využitia vlastností autoplasmy v športovej medicíne. Dôvod bol jednoduchý: dlhoročné výskumy a pozorovania ukázali, že tento produkt funguje nielen v kozmetike, ale aj v chirurgii, stomatológii, ortopédii aj v športovej medicíne.


MEAPLASMA
Čo zvyčajne ovplyvňuje športovcov? Medzi päť najčastejších traum patria dislokácie,  šľachy, prasknutie svalov, zlomeniny. Na ich liečbu sa tradične používajú chirurgické operácie, protizápalové terapie a fyzioterapia.
Rýchle zlepšenie nie je vždy možné, najmä v prípade chronických zranení.
V neustále traumatizovaných tkanivách kostí, svalov a šliach sa štruktúra a krvný obeh dlho narušili a objavili sa jazvy. Výsledkom je, že opuchy a krvácanie sú eliminované pomalšie, pohyby končatín sú obmedzené na dlhšie,
objavujú sa bolestivé pocity, objavujú sa jazvy tkanív s ďalšou atrofiou.
Komplex MeaPlasma je kombináciou regeneračných látok tela s vysokými lekárskymi účinkami. Je založený na jedinečných vlastnostiach ľudskej plazmy obohatenej o vlastné krvné doštičky, proteíny, hormóny a vitamíny. Autoplazma, ktorá je izolovaná od malého množstva krvi, pôsobí cielene na poškodené tkanivá a kosti bez systematického ovplyvňovania tela.
Pri aplikácii obohatenej plazmy sa nemusíme báť nepredvídateľných reakcii pri kombinácii s farmaceutickými výrobkami, takže v budúcnosti nemôže byť v žiadnom prípade príčinou nedorozumení pri dopingovej kontrole a môže sa kombinovať s rôznymi liečebnými postupmi.
 
Zloženie autoplazmy je také, že okamžite spúšťa celý mechanizmus:
• Dáva podnet na zvýšenie miestnej imunity
• Pôsobí ako antihistaminikum, čím urýchľuje odstránenie opuchu
• Prispieva k resorpcii hematómov
• Obnovuje pohyblivosť kĺbov zvýšením prirodzenej produkcie tvarovaných prvkov kosti a chrupavkového tkaniva
• Obnovuje normálny krvný obeh, a to aj v opakovane traumatizovaných tkanivách, čo má pozitívny vplyv na prístup kyslíka a výživu k nim
 
Výsledkom je, že zranené svaly, kosti a šľachy sa obnovujú oveľa rýchlejšie aj po zložitých chirurgických operáciách. Výraznejší účinok sa dosahuje konzervatívnou terapiou NSAID a antispasmodikami. Masážne a iné fyzioterapeutické metódy vo fáze liečby aj počas rehabilitácie v maximálnej miere uplatňujú svoj vplyv na poškodené orgány.
Produkt získaný z malého množstva krvi športovca sa okamžite vstrekne do poškodených tkanív a kĺbov. Samotný postup sa nelíši od štandardných postupov vpichu. Celkovo je potrebných 5 až 10 takýchto relácií: optimálny počet určí terapeut zvažujúci ochorenie.
 
Prvé výsledky sú viditeľné : bolesť stráca svoju intenzitu, opuchy sa do istej miery znižujú. Po ďalších procedúrach sa poškodené kĺby, svaly a väzivo vrátia do normálu nie o niekoľko mesiacov, ale len o niekoľko týždňov alebo dokonca dní. Pri väčšej traume je potrebné viac ošetrení.

Indikácie a kontraindikácie
Komplex MeaPlasma sa môže použiť na zvýšenie účinku chirurgickej a konzervatívnej liečby:
• Akékoľvek traumy kĺbov, kostí a šliach
• Infekčné a neinfekčné zápalové procesy v poškodených tkanivách a kostiach
• Poranenia mäkkých tkanív
 
Aj keď športy praktizujú hlavne zdraví ľudia, je užitočné upozorniť na kontraindikácie:
• Trombocytopénia
• Horúčkovitý stav
• Zhubné nádory