AKCIA - BIOMATRIX A MCCOSMETICS - DOPREDAJ -30 AŽ - 50%  POSLEDNÉ KUSY   ŠKOLENIA ESTETICKÁ MEDICÍNA - HORE NA LIŠTE - ZÁMOK ŠIMÁK PEZINOK -    5.6. - LENISNA / JUVELOOK - NOVÁ INOVATÍVNA FOORMULA - KYSELINY POLYMLIEČNEJ PDLLA - Dr. ALAN TIGIEV      24.5. - JALUPRO MASTER - NOVÉ POKROČILÉ PROTOKOLY A TECHNIKY - MUDr. MÁRIA PETRÁŠOVÁ   10.6. - PBSERUM - INOVATÍVNA REDUKCIA TUKU VĎAKA ENZÝMOM  - MUDr. MICHAELA BLAŠKO, Phd.     ŠKOLENIA KOZMETOLÓGIA - ZÁMOK ŠIMÁK -  14.5. - AKNÉ, POSTAKNÉ + PRÍSTROJOVÉ OŠETRENIA NOVINKY - MIKROIHLIČKOVÁ RADIOFREKVENCIA DIVINE PRO, CAMPOMATS, OXYGENEO GENX - NOVÁ ESA TECHNOLÓGIA    21.5 - PRÍSTROJOVÉ OŠETRENIA NOVINKY - KOŠICE     18.5 - HYDROPEPTIDE - SILA 77 PEPTIDOV - KOŠICE   21.6. - PBSERUM COSMECEUTICALS - ENZÝMOTERAPIA A INTELIGENTNÝ PEELING  16.9. - KOZMETOLOGICKÝ KONGRES S PRAKTICKÝMI WORKSHOPMI

Máte mastné vlasy? Myslíte si, že je za tým nesprávna starostlivosť?

Viete ako sa starať o mastné vlasy?
 
 
Väčšina ľudí si myslí, že príčinou mastných vlasov je nedostatočná hygiena. Je to pravda? Čo spôsobuje mastné vlasy? Pre mnohých z nás majú vlasy len estetický význam a väčšina ľudí venuje úprave vlasov veľmi veľa času. V súčasnosti sú nároky na vonkajší vzhľad vysoké a v prípade prvého dojmu je upravený zovňajšok dôležitejší ako to, čo povieme. Ale okrem estetickej funkcie majú aj ochrannú funkciu.

Ochraňujú našu hlavu pred nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho prostredia. Naše vlasy sa navzájom líšia tvarom, farbou a prierezom. Tieto vlastnosti vlasov sú ovplyvnené aj genetikou. Vlasy môžeme rozdeliť podľa viacerých kritérií.


Podľa druhu vlasy rozdeľujeme na:
 
Ďalej ich delíme na:
 
Čo spôsobuje mastné vlasy?
Vlasy vyrastajú z vlasového folikulu. Vlasové folikuly sa nachádzajú takmer na celom ľudskom tele. Výnimkou sú dlane a chodidlá. Vlasové folikuly majú 2 hlavné úlohy:
   
Vlasový folikul s mazovou žľazou tvoria tzv. pilosebaceóznu jednotku. Názov je odvodený z latinských slov pilus = vlas a sebum = maz. Pilosebaceózne jednotky sa nachádzajú na takmer celom povrchu ľudského tela. Vlasový stvol má mnoho významných funkcií:
 
 
Čo sú to mazové žľazy?
Mazové žľazy sa nachádzajú všade tam, kde aj vlasové folikuly. Na pokožke vlasatej časti hlavy je ich viac ako v iných častiach tela. Mazové žľazy tvoria kožný maz. Maz si môžeme predstaviť ako olejovitú substanciu. Je tvorená rôznymi mastnými zlúčeninami. Maz udržiava našu pokožku a vlasy zdravé a zvlhčené. Taktiež ich chráni pred vznikom infekcií. V niektorých prípadoch dochádza k zvýšenej tvorbe mazu. Výsledkom je mastná pokožka a mastné vlasy.

Medzi príčiny zvýšenej tvorby mazu patria:
 
Čo robiť, keď máte mastné vlasy?
Príznaky mastných vlasov sa prejavujú na vzhľade vašich vlasov. Môžu pokaziť prvý dojem. Vlasy zvyčajne vyzerajú mastné alebo lesklé. Už pri dotyku máme nepríjemný mastný pocit.
Zvýšená tvorba mazu na pokožke hlavy môže zapríčiniť pocit svrbenia. Niekedy môžu podráždiť pokožku hlavy. Boj s vlastnými vlasmi je pre niektorých veľmi frustrujúci. Niektorí z nás to poznajú. Pri starostlivosti o vlasy strávite veľa času. Umyjete ich, vysušíte, učešete a upravíte do výsledného účesu. A po niekoľkých hodinách vyzerajú zlepene a ochabnuto.

 


9 rád ako na mastné vlasy!
1. Výber šampónu - mali by ste si vybrať šampón, ktorý je určený pre mastné vlasy. Ak ste si všimli zvýšenú mastnotu nenechávajte nič na náhodu, stavte na prevenciu a vyskúšajte špeciálny šampón určený na mastné vlasy DSD DeLuxe Antiseborrheic 1.1 na základe kolagénu s rastlinnými výťažkami, vitamínmi a aktívnymi samoregulačnými zložkami nielenodstraňuje prebytok kožného mazu, ale tiež zabraňuje jeho nadbytočnej produkcii. Hydrolyzáty nukleinových kyselín pyrimidínové a purínové bázy, inositol, vazodilatačné zložky znižujú vypadávanie vlasov a stimulujú ich rast. Šampón na vlasy obsahuje ýťažok z morských rias, kolagén, pantenol zaisťuje zdravú štruktúru vlasov, viac lesku a objemu. Šampón  má protizápalové účinky a pôsobí proti svrbeniu. Dáva pocit sviežosti.

2. Technika umývania vlasov - pri aplikácii šampónu by ste nemali drhnúť pokožku vlasov. Prílišným drhnutím dôjde k podráždeniu pokožky. Výsledkom môže byť práve zvýšená tvorba kožného mazu. Dbajte na to, aby ste šampón poriadne zmyli z vlasov. Pri nedokonalom umytí sa vytvorí na vlasoch film a výsledkom je pocit mastných vlasov.

3. Kondicionér - kondicionér dodáva vlasom vlhkosť, uľahčuje rozčesávanie vlasov a zabraňuje zamotávaniu vlasov. Ak máte mastné vlasy, tak kondicionér neaplikujte na pokožku hlavy. V tomto prípade kondicionér nanášajte len na konce vlasov. Na trhu sú dostupné kondicionéry pre mastnú pokožku hlavy ako DSD DeLuxe Triple Action Conditioner 4.2  vyvinutý špičkovými trichológmi s trojitým účinkom, ktorý súčasne zlepšuje štruktúru vlasov, stimuluje ich rast a priaznivo pôsobí na pokožku hlavy. Kondicionér obsahuje bambucké maslo, hydrolyzovaný kolagén, keratín, aloe vera a pantenol vo vysokej koncentrácii ako zložky, ktoré zlepšujú a a obnovujú štruktúru vlasov.  
 
 
4. Česanie - častým česaním môžete stimulovať mazové žľazy. Výsledok je zvýšená tvorba mazu. Navyše si maz rozotriete po celej dĺžke vlasov. Málokto si uvedomuje, že aj častým dotýkaním sa vlasov podporujeme tvorbu mazu.

5. Suchý šampón - ak nemáte dostatok času na umývanie vlasov, tak rýchlou pomocou sú suché šampóny. Ich výhodou je, že obsahujú prášok, ktorý pohltí maz. Taktiež maskujú zápach. Ale aj v tomto prípade platí, že by ste to s ich používaním nemali preháňať. Suchý šampón nenahradí klasické umývanie vlasov. Mali by ste po ňom siahnuť len príležitostne.

6. Doprajte si aspoň raz za mesiac očistu - raz za čas by ste mali vašim vlasom dopriať očistnú kúru. Po použití rôznych stylingových prípravkov dochádza k ich usádzaniu na pokožke hlavy. Zvyšky týchto produktov vytvárajú nánosy. Tie prispievajú k zvýšenej tvorbe mazu. Preto je potrebné raz za čas siahnuť po hĺbkovo čistiacich vlasových prípravkoch. Tie dôkladne a šetrne umyjú vlasy. A po nánosoch neostane ani stopy. Prečo je peeling dôležitý? Peeling pre dokonalé očistenie vlasovej pokožky v podobe Dixidox DeLuxe Peeling 1.3  predstavuje veľmi dôležitý krok pre krásne a zdravé vlasy. Až po poriadnom vyčistení pokožky hlavy, ktoré dosiahnete práve s peelingom vlasovej pokožky, môžu účinné a výživné látky obsiahnuté v šampónoch a vlasových kúrach maximálne pôsobiť vo vlasovej pokožke. Peeling pre pokožku hlavy pôsobí na základe komplexu ovocných kyselín a kyseliny salicylovej, rastlinných výťažkov a púdru z marhuľových jadierok.
 

7. Výživné kúry pre vlasy - už sme si povedali o výbere správneho šampónu. Ale čo ostatné stylingové produkty? Aby sme dosiahli čo najlepší výsledok, tak je vhodné okrem šampónov a kondicionérov , použiť vlasové toniká a séra. Obzvlášť na mastú pokožku vlasov odporúčame vlasovú výživu Dixidox DeLuxe Antiseborrheic Lotion 1.4  na báze samoregulačných zložiek, vitamínov, kyseliny salycilovej a rastlinných výťažkov nielen odstraňuje prebytok kožného mazu, ale tiež zabraňuje jeho nadbytočnej produkcii. Vazodilatačné zložky, výťažok z chilli papričiek ako aj výťažky z droždia znižujú vypadávanie vlasov a stimulujú ich rast. Vlasová výživa má protizápalové účinky a pôsobí proti svrbeniu a zároveň dodáva pocit sviežosti. 
 

8. Obliečka na vankúš - málokto si dá do súvislosti obliečku na vankúš a mastné vlasy. Neuvedomujeme si, že medzi vláknami obliečky sa nachádzajú rôzne nečistoty (pot, zvyšky kozmetiky). Tie môžu byť príčinou mastných vlasov. Preto by ste mali prať obliečku raz za týždeň.

9. Účesy - copy sú veľmi obľúbeným spôsobom úpravy vlasov. Ale! Uvedomte si, že vaše vlasy sú stále pevne stiahnuté. Mastnota a nečistoty sa nahromadia na pokožke hlavy. Pokožka pod vlasmi nemôže dýchať a tým dochádza k zvýšenej tvorbe mazu.